KÜTAHYA PORSELEN “SÜPER MARKA…”

Türkiye’de başarılı markaların belirlendiği organizasyonlardan Superbrands’in listesinde, bu sene Kütahya Porselen’de yer aldı.

Özel oluşturulmuş Seçici Kurul tarafından belirlenen 134 “süper marka” arasında Kütahya Porselen’in yanında Paşabahçe, Uğur Derin Dondurucu ve Vakko gibi markalar da bulunuyor. Dünyada 88 ülkede gerçekleştirilen Superbrands araştırması, Türkiye’de iki yılda bir gerçekleştiriliyor. Araştırmada ürünlerin özgün fotoğraflar şeklinde sergilenmeleri, malzeme kaliteleri ve diğer unsurlar ön plana çıkıyor.

134 MARKA ARASINDA KÜTAHYA PORSELEN DE VAR
Superbrands Türkiye, 2014 yılının “Süper markalarını” açıkladı. 134 süper markanın arasına Kütahya Porselen de girdi. Dünyada 88 ülkede gerçekleştirilen Superbrands, Türkiye’de iki yılda bir yapılıyor. Süpermarka seçiminde şirketin teknolojisi, yatırımları, iş gücü kalitesi, yaratıcılığı, markalaşmaya yaptığı yatırımlar, marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkısı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyması ve vergi sıralamasındaki yeri büyük önem taşıyor. 
 YERLİ MARKALAR ÖNDE
2014’te 134 Süpermarka’nın 92’si yerli markalardan oluştu. 2012’de bu sayı 159 markanın 98’i idi. 2012 yılındaki yüzde 62’lik orana karşın; 2014 yılı Süpermarkalar listesinde yüzde 69 ile yerli markaların yabancı markalardan daha fazla yer aldığı görülüyor.
Superbrands Türkiye 2014’ün ilk etabında 1023 marka belirledi. Bu sayı, hepsi konusunda uzman olan Seçici Kurul tarafından 300’e indirildi. Bu 300 marka için İstanbul, Ankara ve İzmir’de 1677 kişi ile yüz yüze görüşerek tüketici değerlendirmesi yapıldı. 
KADINLARIN EN BEĞENDİĞİ MARKA; KÜTAHYA PORSELEN
Yapılan değerlendirme sonuçlarına göre Kütahya Porselen de 2014’ün “süper markası” oldu. Kadınların en beğendiği markalar arasına giren Kütahya Porselen’in yanında; Allianz Yaşam Emeklilik, Arzum, Atasay, Boğaziçi Üniversitesi, Bonus Card gibi markalar da bulunuyor.  
Apple/iPhone, Arçelik, Audi, Facebook, Google, Mercedes-Benz ve Volkswagen diğer yükselen markalar arasında yer alırken, genç nüfusun geleneksel “Süpermarka” algısının değişmeye başladığı ifade edildi. 

KÜTAHYA PORSELEN “SÜPER MARKA…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kutahya Sanayi