Hisarlar Tavşanlı’da Fabrika Açıyor

Türkiye’nin ilk yerli 4×4 arazi aracı TURKAR’ı imal eden Hisarlar bir yandan ek yatırım yaparken diğer yandan da yeni tesisler açmaya devam ediyor. TURKAR’ın yanı sıra traktör kabini, iş makineleri ve tarım araç ve makineleri imalatı ile de sadece Eskişehir’in değil Türkiye’de de sektörün önde gelen firmalarından olan Hisarlar, Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapma kararı aldı. Tavşanlı OSB’ye yapılacak yeni tesislerde ise tarım makineleri üretimi gerçekleştirilecek. Güvenilir bahis siteleri üzerinden de konu üzerinde değerlendirmeler yapılacaktır.

Hisarlar’ın Tavşanlı OSB’de gerçekleştireceği yeni yatırım Ekonomi Bakanlığı tarafından yatırım teşvik kapsamına da alındı. Yatırım, Bakanlık tarafından Resmi Gazetede yayınlanan kasım ayı teşvik belgeleri listesinde de açıklandı. Buna göre firmanın yatırım teşvik kapsamına alınan yatırım maliyet bedeli 5 milyon 792 bin dolar olarak görülürken 18 kişiye de istihdam yaratılacağı dikkatleri çekiyor. 


Firmanın yeni açacağı fabrikada yılda 3 bin 180 toprak freze makineleri, 350 sıra ara çapa makinesi, 180 sap parçalama makinesi, 30 balya makinesi, 70 mibzer ve 60 pamuk toplama sepeti üretimi gerçekleştirilebilecek. 
Hisarlar bu yatırımı karşılığında yatırım teşvik belgesi kapsamında KDV istisnası, sigorta primi işveren hissesi desteği, vergi indirimi, faiz desteği gibi desteklerden yararlanabilecek.

Hisarlar Tavşanlı’da Fabrika Açıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kutahya Sanayi